Podsumowanie 2014 roku !

Ostatni dzień roku to idealny moment na podsumowanie tegorocznych osiągnięć pierwszej drużyny KS Orliki Węgliniec, tym bardziej, że był to wyjątkowy czas w historii naszego klubu.

Po rundzie jesiennej seniorzy KS Orliki Węgliniec zajmowali w tabeli 4 miejsce z 26 punktami na koncie. Wyprzedzały nas Pogoń Markocice (27pkt), Cosmos Radzimów (28pkt) oraz Olsza Olszyna (29pkt). Do wiosennych zmagań przystępowaliśmy więc jedynie z 3 punktową stratą do lidera i realną szansą na awans do klasy okręgowej.

Pierwsze spotkanie rundy wiosennej zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Orlików nad Błękitnymi Studniska Dolne. Zwycięstwo w tym meczu oraz porażka Cosmosu Radzimów 2:4 z liderem z Olszyny pozwoliło Orlikom na awans w ligowej tabeli na trzecie miejsce.

W drugiej kolejce rundy nasi zawodnicy pokonali w trudnym, wyjazdowym spotkaniu Cosmos Radzimów 3:1. Główni rywale Orlików również wygrali swoje mecze (Olsza Olszyna 4:0 Stella Lubomierz oraz Pogoń Markocie 4:1 Bazalt Sulików).

Do arcyważnego meczu doszło 6 kwietnia, kiedy to Orliki Węgliniec podejmował u siebie Olszę Olszyna. To wyrównane starcie zakończyło się remisem 1:1. Zespół Pogoni Markocice uległ 0:2 w meczu z Apisem Jędrzychowice, co pozwoliło Olszynie na utrzymanie pozycji lidera, a Orlikom na zrównanie się w tabeli z Markocicami.

Czwarte spotkanie Orlików zakończyło się zwycięstwem nad Stellą Lubomierz 4:0. Równocześnie lider z Olszyny pokonał 7:0 LZS Kościelnik, a Pogoń Markocice zremisowała 1:1 z Iskrą Łagów. Po tej kolejce sytuacja w ligowej tabeli prezentowała się następująco : Olsza Olszyna 39 punktów, Orliki Węgliniec 36 punktów oraz Pogoń Markocice 34 punkty.

W piątej kolejce rundy wiosennej nasz zespół pokonał w meczu wyjazdowym LZS Kościelnik 4:2. Lider z Olszyny ograł aż 7:0 Bazalt Sulików, a Pogoń Markocice zdobyła 3 punkty, gdyż z rozgrywek wycofał się Włókniarz Mirsk II.

Następny mecz Orlików to skromna, jednobramkowa wygrana u siebie z Bazaltem Sulików. Olsza Olszyna pokonała 2:0 Apis Jędrzychowice, a spotkanie Pogoni Markocice z Orłem Platerówka zakończyło się wygraną gospodarzy 4:1.

Siódma kolejka w rundzie wiosennej również nie przyniosła zmian w ligowej tabeli. Apis Jędrzychowice uległ 2:4 Orlikom Węgliniec, takim samym wynikiem zakończyło się starcie Iskry Łagów z Olszą Olszyna. Pogoń Markocice pokonała 1:0 Skalnik Rębiszów.

Kolejne spotkanie to już siódme zwycięstwo naszych seniorów w nowym roku. Tym razem w Węglińcu poległa Iskra Łagów ( 3:2 ) . Pogoń Markocice pokonała u siebie 6:3 LZS Radostów, a Olsza odpoczywała w związku z wycofaniem się Włókniarza Mirsk II.

Przełomowa okazała się 8 kolejka rundy wiosennej, gdyż to właśnie wtedy lider z Olszyny po raz pierwszy stracił punkty! Remis 2:2 w wyjazdowym meczu Olszy z Orłem Platerówka sprawił, że strata Orlików do lidera wynosiła już tylko jedno oczko ! Pogoń Markocice pokonała 4:0 Stellę Lubomierz, zmniejszając stratę do Olszy do 3 punktów.

Następny mecz Orlików to wygrana aż 6:2 z Orłem Platerówka, czyli zespołem, który w poprzedniej kolejce zabrał punkty liderowi. Olsza pokonała u siebie 5:1 Skalnik Rębiszów, zaś OZPN zweryfikował wynik meczu Błękitni Studniska Dolne - Pogoń Markocice z 1-3 na 3-0 vo

Pierwszego czerwca nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe Skalnik Rębiszów 5:2, było to ósme zwycięstwo z rzędu ! Jednak najważniejsze spotkanie tego dnia rozgrywane było Radostowie. Miejscowy LZS Radostów zremisował 2:2 z Olszą Olszyna, dzięki czemu KS Orliki Węgliniec zostali liderem grupy! Pogoń Markocice wygrała 3:1 z Cosmosem Radzimów. Po tej kolejce tabela ligi prezentowała się następująco : Orliki Węgliniec 57 punktów, Olsza Olszyna 56 punktów oraz Pogoń Markocice 55 punktów.

Przedostatnia kolejka sezonu 2013/14 to wysokie zwycięstwo Orlików u siebie z LZS Radosów ( aż 8:0 ), a także zwycięstwo Olszyny 3:1 w starciu z Pogonią Markocice.

Kolejka kończąca sezon miała zadecydować o awansie do ligi okręgowej, gdyż prowadzące w tabeli Orliki wyprzedzały Olszę Olszyna jedynie o 1 punkt. Nasz zespół czekał bardzo ciężki wyjazd do Markocic, natomiast Olszę wyjazdowe spotkanie z Błękitnymi Studniska Dolne. KS Orliki Węgliniec pewnie, w pięknym stylu pokonał Pogoń Markocice aż 5:2, dzięki czemu po raz pierwszy w historii klubu mogliśmy cieszyć się z awansu do ligi okręgowej !!!

Przygodę z ligą okręgową nasz zespół rozpoczął od jednobramkowej porażki z Gryfem Gryfów Śląski, jednak z meczu  na mecz zawodnicy prezentowali dojrzalszy, spokojniejszy futbol, dzięki czemu rok 2014 KS Orliki Węgliniec zakończył na 8 miejscu w ligowej tabeli. Wynik ten, jak na zespół debiutujący w lidze okręgowej, uważamy za bardzo dobry, jednak wiemy, że drużynę stać na jeszcze lepszą grę i wyższą pozycję w tabeli.

Wszystkim naszym zawodnikom, trenerowi oraz osobom związanym z klubem dziękujemy za ten piłkarski rok, pełen emocji i radości spowodowanych walką o awans do ostatniej kolejki oraz dobrą grą w lidze okręgowej. Życzymy dalszych sukcesów w barwach KS Orliki Węgliniec oraz realizacji postawionych przed drużyną celów na rok 2015. Wszystkim kibicom naszego klubu pragniemy podziękować za wsparcie podczas meczów oraz życzmy Wam szczęścia, radości i spełnienia marzeń w nadchodzącym roku!