Efektowne zwycięstwo w derbach!

Orliki Węgliniec pokonały 3:0 drużynę Hutnika Pieńsk w derbach ziemi zgorzeleckiej. Wynik meczu otworzył Andrzej Gołyźniak, a kolejne dwie bramki dołożył Kacper Hałdaś.

W drugiej kolejsce zmagań ligi okręgowej Orlików czekało trudne zadania, gdyż do Węglińca przyjechał Hutnik Pieńsk, z którym starcia zawsze stały na wyrównanym poziomie. W sezonie 2014/15 oba zespoły spotkały się dwukrotnie - jesienią Orliki pokonały Hutnika 3:0, a w meczu rewanżowym padł bezbramkowy remis.

W dzisiejsze spotkanie lepiej weszli goście, którzy agresywnym doskokiem zaskoczyli naszych zawodników, jednak z minuty na minutę gra Orlików się poprawiała. W 23.minucie dwójkowa akcja Naskręta i Gołyźniaka mogła zakończyć się golem, ale piłka padła łupem obrońcy.Chwilę później goście nie mieli już tyle szczęścia - po zespołowej akcji Orlików futbolówka trafiła pod nogi Gołyźniaka, który precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu!

Gospodarze dalej kontrolowali przebieg meczu, będąc stroną częściej utrzymującą się przy piłce, jednak w 39. minucie Hutnik mógł doprowadzić do wyrównania . Ftbolówka pokontratakulewym skrzydłem trafiła w pole karne, ale wyśmienitą interwencją przy strzale wykazał się bramkarz Orlików - Martyn Ral.Na odpowiedź ze strony gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo już minutę później akcję po szybko rozegranym rzucie wolnym wykończył Kacper Hałdaś, podwyższając prowadzenie na 2:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i Orliki wciąż były stroną dominującą. Pierwszą groźną sytuację wypracował po indywidualnej akcji Naskręt, ale jego uderzenie nie znalazło drogi do bramki.W 61. minucie swojego drugiego gola mógł zdobyć Gołyźniak, jednak piłka minimalnie minęła słupek.Piętnaście minut później bliski wpisania się na listę strzelców był Kamil Kurianowicz, lecz bramkarz gości sparował futbolówkę na rzut rożny. W 84. min. ponownie niewiele brakło Gołyźniakowi do zdobycia drugiego gola, jednak skutecznie interweniował bramkarz. Minutę później wynik meczu uderzeniem z dystansu ustalił Kacper Hałdaś i to Orliki mogą się cieszyć z drugiego zwycięstwa w tym sezonie.

Orliki w starciu z Hutnikiem były stroną wyraźnie lepszą, a drużynowe akcje zespołu z Węglińca mogły się podobać. Goście mieli swoje szanse, jednak rewelacyjny debiut na węglinieckim boisku zaliczył nasz nowy nabytek - Martyn Ral. Również o udanym debiucie przed publicznością z Węglińca może mówić Przemysław Kleszczyński, który zaprezentował się w pierwszej połowie spotkania.

KS Orliki Węgliniec 3:0 (2:0) Hutnik Pieńsk

Bramki : A.Gołyźniak 24', K.Hałdaś 41', 85'

Skład Orlików : M.Ral (90 min.Wojdak), M.Pietrzak, R.Zaręba, Ł.Nowak, P.Rusinek (46 min. Szczygielski), P.Kleszczyński (46 min.Szwedo), K.Hałdaś, J.Naskręt (60 min. Graczyk), M.Zasowski (52 min. R.Kurianowicz), K.Kurianowicz, A.Gołyźniak